BIO ovoce z La Palmy

Jsme mladí farmáři, kteří se věnují už několik let tropickému zemědělství na ostrově La Palma

Naším cílem je zvýšit kvalitu potravin, dovážených do České republiky, která dle našeho názoru neodpovídá standardům jiných zemí. 

Pěstujeme ekologicky, bez použitím chemie a zároveň s rozumem. Vybíráme plodiny, které nemají velkou náročnost na vodu, abychom neplýtvali místními zdroji. Snažíme se celou plantáž budovat tak, aby terén a rostliny odolné proti větru, chránily zbytek plantáže. Díky tomu není nutná výstavba nákladných skleníků. 

Postupně v závislosti na Vašem zájmu přidáváme další rostliny, takže se už zabýváme pěstováním: dračího ovoce, manga, avokád, papáji, mučenky, karamboly, pitangy a aceroly. Všechny rostliny jsou sezónní záležitostí a jejich dostupnost je tedy limitována obdobím a úrodou. 

Veškeré ovoce do Evropy putuje letecky, posíláme však jen malé množství, aby se během týdne stihlo prodat a využíváme turistických linek z ostrova Tenerife přímo do Prahy. Tím se snažíme trochu snížit uhlíkovou stopu, i přes značné náklady. Čerstvost a rychlost je pro nás prioritou!

tomarillo foto
Bio Tamarillo
50 Kč

Tomatillo ve zralosti voní po ananasu či jahodě, obsahuje vitamín C a hodně dalších, pro tělo potřebných minerálů. Dužina se přidává do míchaných limonád a ovocných salátů, může se také dusit a přidávat do polévek a omáček obdobně jako rajčata. Plody lze konzumovat syrové, například sypané cukrem, solí nebo pepřem...

Momentálně nedostupné 
Kód: 381
BIO mučenka z La Palmy
BIO mučenka z La Palmy
80 Kč

Ovoce má krásnou tropickou vůni, velmi výraznou a specifickou chuť.Plody mučenky jedlé mají žlutou či fialovou slupku, v závislosti na odrůdě.  

Momentálně nedostupné 
Kód: 321/ZLU
avokádo foto
Prémiové Bio avokádo
90 Kč

Jedno z nejlepších avokád, které jsme kdy zkusili je z La Palmy. Krémové s jemně oříškovým nádechem, avokádo, které bylo sklizeno ve správný čas a kterému bylo dopřáno dozrávat dostatečně dlouho na kanárském slunci. Ovoce pochází z ekologické farmy Estebana Lorenza na La Palmě. AKCE 2+1 zdarma!

Momentálně nedostupné 
Kód: 303
dračí ovoce zluté
Žluté dračí ovoce - Bio
160 Kč

Poslední dodávka dračího ovoce této sezóny! Dračí ovoce má mnoho podob a tento druh je jednou z nejsladších odrůd. Žluté dračí ovoce má uvnitř bílou, až transparentní dužinu. Narozdíl od dalších odrůd, se tato opyluje sama a plody mají dlouhé ostré trny.   Sezóna tohoto dračího ovoce u nás na La Palmě je od konce prosince do března

Momentálně nedostupné 
Kód: 309
mango keit
Předobjednávka mango - odrůda Keit (400-500g)
168 Kč

Lahodné tropické ovoce, které se pěstuje ekologickým způsobem na ostrově La Palma je jedno z nejlepších mang, které jsme kdy ochutnali.

od 1.9.2023  (>5 ks)
Detail
Kód: 273
fotoxxx
Bio papaya (0,8 - 1.2 kg)
450 Kč

Plod papáji je oválná bobule s velkým semeníkem plným nejedlých černých kulatých semen. Přestože jsou semena nejedlá, lze je uplatnit jako koření připomínající pepř. Původ ovoce je ekologická plantáž na ostrově La Palma. Doporučujeme zakápnout trochou limety, chuť je pak ještě více svěží a výrazná. Limetku zasíláme jako dárek!

Momentálně nedostupné 
Kód: 315
Degustační krabice s různými druhy dračího ovoce
Degustační set různých odrůd dračího ovoce
1 125 Kč

Degustační výběr různých odrůd dračího ovoce. Odrůda JC01 s růžovou dužninou, odrůda Tesoro s růžovo-červenou dužninou a Marmel s červenou dužninou. Krabice bude obsahovat minimálně 1,5 kg ovoce. Jednotlivé druhy se od sebe líší barvou dužniny, tvarem, chutí (některé jsou sladší, jiné kyselkavější) a texturou Kromě čerstvého dračího ovoce je...

od 19. června 2023  (>5 ks)
Detail
Kód: 409
7 položek celkem