Návštěva ČT1 na La Palmě

Návštěva ČT1 na La Palmě

 

Na jaře 2023 nás mile překvapil telefonát od Vladimíra Kroce. ,,Dobrý den, neměli byste zítra čas? Dostal jsem na Vás kontakt od české zpěvačky Moniky Srncové z Tenerife a rádi bychom s Vámi natočili krátké video o Vašem projektu". Bylo to velice příjemné překvapení a konečně impulz k zahájení bleskového jarního úklidu!

 

386543322_18385083847024975_3326185082957062799_n

 

Jak probíhá natáčecí den? 

Byli jsme jako na trní, protože to byla naše první zkušenost s reportéry a hned ze známého pořadu Postřehy odjinud, který režíruje Karel Bělohlavý a moderuje Vladimír Kroc. Přijeli k nám chvíli po Velikonocích, což bohužel není úplně nejlepší čas na pořad o ovoci. Největší produkce je totiž léto - zima. Každopádně se nám povedlo najít pár zralých žlutých pitaí, (dračí ovoce s žlutou slupkou a velmi sladkou chutí), marakuju a karambolu. Nachystali jsme si i nějaké novinky na ochutnání a nedočkavě jsme vyčkávali příjezdu české výpravy. 

Přijela skupinka velice příjemných a zábavných cestovatelů, kteří nás okouzlili a zároveň pobavili svými historkami z cest. Rychle jsme si padli do oka a z krátkého natáčení bylo nakonec pár hodin. Vyrazili jsme navštívit zahradu, kde je nejvíce zaujalo dračí ovoce. Žlutá pitaya je totiž velmi odlišná, má velké trny, které se snadno zabodnou do kůže (což si hned vyzkoušeli na vlastní pěst). Chvíli jsme se věnovali marakuji, která je okouzlila svými krásnými květy a překvapila obrovskou velikostí rostlin. 

Po návratu ze zahrady jsme se bavili o celém našem životě na ostrově a plánech do budoucna. Děkuji touto cestou za možnost ukázat aspoň kousek našeho projektu na kameru, moc si toho vážíme!

Díl se záběry naší plantáže naleznete na stránkách pořadu Postřehy odjinud.