Banány a zdraví

Jak sušené banány prospívají zdraví

Sušený banán je velmi lehce stravitelné  a prospěšné ovoce. Oproti čerstvému banánu obsahuje až čtyřikrát vyšší množství vlákniny a prospěšných minerálů, jako draslíku, fosforu, zinku, vápníku, hořčíku a železa, nezbytných pro udržení zdraví, tvorbu červených krvinek a podporu kostí a svalů. Toto ovoce je také bohaté na vitamíny B6, kyselinu listovou a vitamin C.

Kromě jiného pomáhají banány při hubnutí, zvyšují vytrvalost a regeneraci svalů při sportu a zlepšují psychickou pohodu.

transvulcania

 

Banán obsahuje skupinu vitamínů B, kyselinu listovou, sacharidy a draslík, což je ideální kombinace pro regeneraci energie. Pokud po cvičení konzumujete banán , nejen že obnovíte energii, ale také vám to zvýší vytrvalost.

Vysoké podíl draslíku, hořčíku a fosforu napomáhá k zotavení svalů a nervových impulsů . Zejména draslík prospívá krevnímu tlaku a svalové aktivitě.

Naše sušené BIO banánové plátky edice "Sport" můžete jíst před, během nebo po tréninku nebo soutěži. 

Ideální alternativa k jakýmkoliv umělým izotonickým nápojům

 

Našimi banány dobíjí energii například běžci ultramaratonu Transvulcania na La Palmě  

transvulcania_1

 

Banány a hubnutí

Banány se k hubnutí hodí hned z několika důvodů. Na jedné straně obsahuje vysoký obsah pektinu, rozpustné vlákniny, která zvyšuje pocit sytosti, na druhé stráně působí na hormony, jako je ghrelin, který má přímý dopad na regulaci tělesné hmotnosti a leptin, který má příznivé účinky na mechanismy spojené s pocitem hladu. Pomáhá také zvyšit energetický výdej.

Banán sice obsahuje více cukru, ale nevytváří z něj tuk. Proto bývá také obsažen i ve stravě pro diabetiky a jako součást diet.

Pro toto zdravé mlsání doporučejeme naše sušené banány v kolečkách

detail seco (1)