jak chutná dračí ovoce

Dračí ovoce je natolik jedinečné a delikátní, že se jeho chuť těžce popisuje nebo přirovnává k jinému ovoci. 

Obecně by se dalo říci, že má jemnou sladkou chuť s tóny lesních plodů, hrušek, kiwi a melounu a s určitým nádechem kyselosti. Obsahuje malá jedlá semínka, která jsou svou velikosti a strukturou podobné kiwi. Jednotlivé druhy se pak od sebe liší mírou sladké a kyselé složky a intenzitou jednotlivých složek.

Velmi vsak závisí na konkrétním druhu, jakým způsobem je opylováno, v jakém stádiu zralosti sklizeno a odkud je.

Plody po utržení již dále nedozrávají a jejich chuť se již pak nemění. Sklidí-li si se tedy ovoce předčasně - například z důvodu, aby přežilo dlouhou přepravu, chuť zůstane chabá a nevýrazná. Slupka však časem mírně zčervená a ovoce pak vypadá zrale - ačkoliv tomu tak ještě není. Týká se to vlastně veškerého dovezeného dračího ovce z Asie. 

V čem je naše dračí ovoce jiné?

Díky tomu, že ovoce pěstujeme na blízkých Kanárských ostrovech, můžeme jej sklízet ve správném stádiu zralosti a díky čilému turistickému ruchu s Kanárskými ostrovy rychle přepravit turistickými letadly do ČR.

Dbáme také na správném výběru odrůd, které se jinak chuťově velmi liší.

Nicméně hlavním rozdílem mezi našim ovocem a velkými komerčními plantážemi v Asii a v Americe je ruční opylování. Naše ovoce je proto větší a s mnohem výraznější chutí. Nejchutnějších plodů dosáhneme prostřednictvím mezidruhového opylování. Chuť dračího ovoce je totiž velmi ovlivněna druhem a množstvím pylu. 

 

Co je dračí ovoce

Jak uchovávat dračí ovoce

Jak jíst dračí ovoce

Naše farma s dračím ovocem

Odkud je naše ovoce?

 

dračí ovoce a mango - salát