Chilli omáčka s dračím ovocem

349 Kč
Skladem (>5 ks)

Výborná velmi pikantní chilli omáčka od českého výrobce Chillipikanteríe s čerstvým dračím ovocem z naší farmy!

 

Pitaya (40 %), rýžové víno (20 %), med (10 %), cibule (12 %), česnek, zázvor, limetová šťáva, rýžový ocet, papričky Trinidad Moruga Scorpion Yellow (4 %), tapioka, koření, sůl

Tepelně upraveno a sterilováno. Neobsahuje přidané konzervační látky ani umělá barviva.

Kategorie: Chilli omáčky
Hmotnost: 0.19 kg

Kombinace sladké chuti ovoce, exotického koření a kvalitního alkoholu dala za vznik velmi pikantní a chutnou omáčku, inspirovanou jihovýchodní Asií.


Základem omáčky je pitaya neboli dračí ovoce. Sladké tóny v omáčce jsou zvýrazněny medem a vyváženy rýžovým vínem, čerstvou šťávou z limetek a rýžovým octem. O pikantnost se postará klasické trio, které je pro JV Asii typické - česnek, zázvor a pepř. Pepř tam není jen tak ledajaký, ale omamně vonící kambodžský červený dlouhý pepř. Aby byla omáčka ostrá jak se patří, je v ní pořádná dávka žlutých papriček Trinidad Scorpion Moruga.

Díky své vyvážené sladko-pálivé chuti omáčka výborně doplní grilovanou zeleninu i maso. Hodí se ke kuřecímu, rybám či mořským plodům, ať už jako marináda nebo finální dochucení. Skvěle sedne také k smaženým jarním závitkům, zelenině v tempuře, ale i dalším pokrmům asijské kuchyně.

Datum minimální spotřeby naleznete na etiketě. Trvanlivost 9 měsíců. Před použitím protřepejte. Po otevření uchovejte v chladu do 5°C a spotřebujte do dvou týdnů.

PS: všechny informace jsou poskytnuty výrobcem a více o pěstování papriček se dozvíte na jejich webu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: