Novinka Odesíláme 26.2.

BIO Kanárské banány banány z našeho ostrova La Palma

130 Kč
Skladem (>5 kg)

První zásilka kanárských banánů míří do Čech a budou k odeslání od 19.2.2024!

Kanárské banány se vyznačují menší velikostí, intenzivnější sladkostí a bohatší chutí. Není to pouze výsledkem specifické odrůdy a podmínek prostředí na Kanárských ostrovech, ale především délkou doby, kterou banány stráví na stromech před sklizní, což se výrazně liší od praxe s "klasickými" banány, které jsou dováženy do Evropy.

Cena za 1kg.

Můžeme doručit do:
26.2.2024
Kategorie: Ovoce z La Palmy

Jde o odrůdu plátano canario, která má menší plody s velmi sytou chutí. Konzumovat se dají zelené, dokonce se z nich vyrábí i mouka! Nejsladší jsou když má slupka černé skvrny.

Banány na Kanárských ostrovech se pěstují především na ostrově La Palma a Tenerife. Více o pěstování bio banánů zde

Banán obsahuje skupinu vitamínů B, kyselinu listovou, sacharidy a draslík, což je ideální kombinace pro regeneraci energie. Pokud po cvičení konzumujete banán , nejen že obnovíte energii, ale také vám to zvýší vytrvalost.

Vysoké podíl draslíku, hořčíku a fosforu napomáhá k zotavení svalů a nervových impulsů . Zejména draslík prospívá krevnímu tlaku a svalové aktivitě.

Ovoce není chemicky ošetřeno a proto je tmavnutí zcela normální a ovoce je uvnitř v pořádku. 
Ovoce k nám přijde ještě zelené a v teplotě kolem 18-21°C ho necháme dojít do žluté barvy, pro odeslání je však třeba poslat i k Vám banány méně zbarvené, abyste si mohli hlídat zralost jak vyhovuje Vám. Pro urychlení stačí nechat v misce s dalším ovocem. 

Pozor:

Banány nesmí pod teplotu 8°C, protože se tím zcela zastaví proces dozrávání a už se nezbarví. Proto prosím v zimním počasí nevybírejte formu odeslání přes Z-box

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: