Odesíláme 24.6.

Ananas z El Hierra Odrůdy Espaňola Roja, přirozeně dozralý voňavý ananas.

479 Kč
Momentálně nedostupné

Osvěžte své chuťové buňky s exotickým Ananasem Española Roja z Kanárských ostrovů!

Odrůda ananasu España Roja má charakteristickou oranžovo-červenou slupku a šťavnatou, sladko-kyselou dužinou velmi světlé barvy. Tento ananas se stává neodolatelným exotickým dobrodružstvím pro vaše chuťové buňky díky ostrovu El Hierro, kde se pěstuje.

Odesíláme začátkem června, o odeslání Vás budeme předem informovat

 

Kategorie: Exotické ovoce
Položka byla vyprodána…

Ananas Espaňola Roja

Poznejte lahodný ananas odrůdy Española Roja přímo z Kanárského ostrova El Hierro! Tento tropický plod láká svou bohatou chutí a intenzivní vůní. Pěstuje se na slunných svazích ostrova, což zajišťuje jeho optimální kvalitu a chuť.

Původ a kvalita:

Ananas odrůdy Española Roja je symbolem tropického ráje Kanárských ostrovů. Díky ideálním klimatickým podmínkám ostrova El Hierro nabízí tento ananas výjimečnou chuťovou paletu, která vás okouzlí na první sousto. Šťavnaté plody mají tlustou a tvrdou slupku, která má žluto - oranžovou barvu. Jádro ananasu je velmi světle žluté a má výtečnou vůni a chuť. Srdce této odrůdy je více dřevnaté a tvrdé. Ovoce je sklizeno v plné zralosti, což snadno zjistíte, když zataháte za vrchní listy v koruně. Pokud se snadno uvolní a posléze jde celá koruna otočením odtrhnout, tak máte jistotu, že je ovoce v perfektní zralosti.

Na spodním řezu ananasu se může objevit vzdušná plíseň, která vzniká z důvodu změny vlhkosti při skladování a transportu do Evropy.

Jak správně nakrájet ananas: Pro maximální chuťový zážitek doporučujeme následující postup:

  1. Příprava: Ořízněte vrchní a spodní část ananasu (korunu odstranit výkrutem, posléze je možné ji zasadit a vypěstovat novou rostlinu).
    Postavte ho na řezací desku s rovným dnem.

  2. Oškrabování: Ořízněte slupku ananasu odshora dolů. Nezasahujte příliš hluboko, abyste neměli zbytečně moc odpadu a poté odstraňte všechny vnější nepravidelnosti a důkladně vyčistěte slupku - šikmým podélným řezem, vznikne velmi elegantní vzhled ananasu a sníží se plýtvání. 

  3. Nakrájení: Nakrájejte ananas na tenké plátky nebo na trojúhelníkové kousky. 

  4. Servírování: Ananas servírujte čerstvý jako součást exotického ovocného salátu, nebo ho využijte jako dekoraci pro vaše tropické koktejly.

Benefity ananasu:

Vitamíny a minerály: Ananas je bohatým zdrojem vitamínu C, který posiluje imunitní systém, a draslíku, který podporuje správnou funkci svalů a nervů.
Vláknina: Obsahuje vlákninu, která podporuje zdravé trávení a reguluje hladinu cukru v krvi.
Antioxidanty: Díky obsahu antioxidantů chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály.
Zajímavost: Ananas obsahuje enzym bromelin, který pomáhá trávit bílkoviny a podporuje zdravé trávení. Jeho přítomnost způsobuje brnění rtů a jazyku, které je často mylně zaměňováno s alergickou reakcí. Koncentrace tohoto enzymu se snižuje přirozeným dozráním na rostlině. 

 

Recepty a zajímavosti:

Ananasový smoothie: Smíchejte nakrájený ananas s banánem, kokosovým mlékem a špetkou skořice pro osvěžující smoothie.
Grilovaný ananas: Pokapaný medem a skořicí grilujte plátky ananasu a podávejte s vanilkovým zmrzlinovým krémem.
Ananasový koláč: Využijte čerstvý ananas k přípravě osvěžujícího a jemného koláče s exotickou chutí.

Nechte se unést exotickými chutěmi s naším Ananasem Española Roja! Objednejte si tento tropický poklad ještě dnes a dopřejte si luxusní zážitek plný chutí z Kanárských ostrovů!
 
 
 Ananas odrůdy Española Roja si zachová svou čerstvost a lahodnou chuť, pokud budete dodržovat správné skladovací podmínky. Zde jsou některé tipy, jak správně skladovat ananas:

 

 Teplota: Ananas by měl být skladován při teplotě okolo 10-12 °C (50-54 °F). Příliš nízké teploty mohou poškodit chuť a texturu ovoce, zatímco příliš vysoké teploty mohou způsobit příliš rychlé dozrávání.

Vlhkost: Ananas preferuje vyšší vlhkost, proto je ideální umístit ho do chladničky, kde je vzduch obvykle vlhčí. Pokud nemáte možnost udržovat vyšší vlhkost, můžete ananas zabalený v papírové utěrce uložit do uzavřeného plastového sáčku.

Oddělení od ostatních ovoce: Ananas produkuje plyn etylen, který může urychlit dozrávání ostatního ovoce. Proto je doporučeno skladovat ananas odděleně od ostatních plodin.

Přezrálý ananas: Pokud máte přezrálý ananas, můžete ho skladovat v chladničce a spotřebovat co nejdříve. Přezrálý ananas může být také použit k přípravě šťavnatých koktejlů, smoothies nebo dezertů.

Kontrola stavu: Pravidelně kontrolujte stav ananasu. Pokud začne ztrácet svou typickou vůni nebo se objeví známky skvrn nebo měknutí, je čas ho spotřebovat nebo zpracovat.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete prodloužit čerstvost a zachovat lahodnou chuť Ananasu Española Roja. Užijte si tropický zážitek po dlouhou dobu!

 
 

 

5
8x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
EK Avatar autora | 10.11.2023
Ananas byl velmi chutný plný šťavy. Byla jsem velmi spokojená.
5
ZC Avatar autora | 10.11.2023
Chuťově vynikající.....
5
DB Avatar autora | 3.11.2023
Ovoce objednávám a objednávat budu neustále. Je to to nejlepší a nejchutnější ovoce co jsem kdy jedla. Děti ovoce zbožňují. Všem opravdu doporučuji.
5
VK Avatar autora | 3.11.2023
Nejlepší ananas co jsem kdy jedla.👍🏼👍🏼👍🏼
5
AK Avatar autora | 2.11.2023
Vyborné
5
RT Avatar autora | 27.10.2023
Výborná chuť a krásně voňavý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: