SUSENE
Kód: 279

Čerstvé mango - odrůda Atkings (450-550g)

180 Kč
Skladem (>5 ks)

Lahodné tropické ovoce, které se pěstuje ekologickým způsobem na ostrově La Palma je jedno z nejlepších mang, které jsme kdy ochutnali. Důvodů, proč je právě toto ovoce z La Palmy tak dobré, je více. Mladá sopečná půda plná minerálů, specifické klima a kvalitní voda ze zeleného ostrova uprostřed Atlantiku, kombinace všech těchto faktorů dává tomuto ovoci naprosto jedinečnou chuť.

Díky krátké vzdálenosti mezi Kanárskými ostrovy a Českou republikou, ve srovnání s Asii nebo Jižní Amerikou, odkud se nejčastěji dováží, může ovoce dozrávat déle na slunci a sklízet se ve správný čas. To samo o sobě přispívá k dokonalé chuti těchto plodů.

Odrůda Keit je jedna ze vzácnějších odrůd, má oválný okrouhlý tvar s velmi jemnou a sladkou chutí a s méně vlákniny, než jiné kultivary.

 

Lahodné tropické ovoce, které se pěstuje ekologickým způsobem na ostrově La Palma je jedno z nejlepších mang, které jsme kdy ochutnali. Důvodů, proč je právě toto ovoce z La Palmy tak dobré je více, mladá sopečná půda plná minerálů, specifické klima a kvalitní voda ze zeleného ostrova uprostřed Atlantiku, kombinace všech těchto faktorů dává tomuto ovoci naprosto jedinečnou chuť.

Mango je zdrojem celé řady minerálů, zejména vysoký obsah draslíku, ale i menší podíl vápníku, hořčíku a železa.
Mango skrývá i rozpustnou vlákninu pektin či kyselinu citronovou a jablečnou.

 Mango je bohatým zdrojem vitamínů A, C, E, K i důležitých vitamínů skupiny B. Už z 300 gramů čerstvé dužiny můžete například
získat denní doporučenou dávku vitamínu A i C  mango tak má ze všech druhů ovoce nejvyšší obsah vitamínu A a dvojnásobně větší
množstvím vitamínu C než citron.