Odesíláme 26.2.

BIO Pomeranče krvavé Pomeranče od farmářů z Řecka

149 Kč
Skladem (4 kg)

BIO pomeranče od farmářů z Řecka dorazí koncem příštíh týdne a budou k odeslání 19.2.!


Přidejte je do ovocných salátů, vytvořte z nich osvěžující džus nebo si dopřejte čerstvou pomerančovou polevu na dezert.

Cena je za 1kg ovoce.

Můžeme doručit do:
26.2.2024
Kategorie: Ovoce z Řecka

Pomeranče z Řecka 

Díky naší spolupráci s Výdejnou chutí Vám nyní můžeme nabídnout i citrusy. Transport citrusů z Kanárských ostrovů by byl velice drahý. Proto jsme se rozhodli spojit se zajímavým projektem, který vozí ovoce z Řecka. Vše je v BIO kvalitě a přirozeně dozrálé. Ovoce si můžete předobjednat i přímo u Výdejny chutí. Tam je však zapotřebí osobní vyzvednutí na domluvených místech.

Červený (krvavý) pomeranč - odrůda Sanguine

Bývají menší, než jiné druhy pomerančů, nejsou také tak sladké. Slupka je silná, místy načervenalá, mají málo semen. Na řezu s červenýmiodstíny. Barva je způsobena antioxidantem antokyanem, kterým se ovoce brání proti vnějším vlivům počasí (dozrávání za teplých dnů a chladných nocí). Využívá se dužina, šťáva i kůra. Vhodné jsou k přípravě salátů, koktejlů, na kandované ovoce, do marmelád (v kombinaci s obyčejnými pomeranči dodávají výraznější barvu).

Citrusy nemají barvu a tvar jak jste možná zvyklí. Ovoce bude více do zeleného odstínu. Barva je způsobena momentálními teplotami v Řecku a pro více informací si přečtěte článek: Zelený citrus není nezralý. 

Zralost pomerančů poznáte podle vůně a lehké poddajnosti slupky. Děkuji Vám za pochopení a věřím, že si ovoce naplno vychutnáte!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: